З історії відродження медоваріння в Україні
До 200-річчя винайдення вулика Прокоповича Осягнути всю значимість і велич зробленого П.І.Прокоповичем в бджільництві можна лише порівнявши зміни в технологіях пасічникування до і після 1814 року – рівно 200 років тому. Найбільш контрастно це викладено в останньому творі П.І. Прокоповича, який після його смерті був підготовлений до друку його сином С.П. Великданом[Т.]
Досліджуємо життя П.І.Прокоповича За останні 5 років я разом з колегами по редакційній колегії по виданню його праць лише «доторкнулися» до окремих «епізодів» його біографії і я впевнився, що серйозно і цілеспрямовано цим питанням не займалися навіть дисертанти…Як приклад, приведу лише один результат мого дослідження …
Про фінансування школи Прокоповича Практично у всіх матеріалах про видатного нашого Пасічника згадується про його школу бджільництва, як про унікальне явище, як на той час. Проіснувала школа більше 50 років (з 1828 по 1879 р.). Деякі дослідники початок роботи школи відносять до 1826 р. (Розов). В один голос школу хвалять, описують і програму, і правила, і результативність…
З історії відродження медоваріння в Україні Медові напої мають ту перевагу перед іншими, що вони по-перше обходяться дуже дешево, по-друге корисніші для здоров’я ніж дорогі чужоземні вина, заправлені гліцерином, цукром, картопляним спиртом і різними етеровими маслами.»