Що дає товариство пасічників в Україні
Лізолетте Геттерд. Член атестаційної комісії по бджільництву федеральної землі Баден-Вюртемберг (Німеччина)
Бджолярі у Федеральній Республіці Німеччини відразу після хаосу останньої війни (виділено ред.) повернулися до існуючого десятиріччями до того порядку і обєдналися на усій території країни в місцеві і окружні товариства, районні і земельні громади.
Усі громади пасічників федеральных земель утворюють Німецький союз бджолярів (DІB), який представляє інтереси бджолярів на усій території Федеративної Республіки. Земельні суспільства бджолярів ведуть діалоги з урядами своїх федеральних земель (виділено ред.). У земельних суспільствах объеднані окремі товариства пасічників. Члени місцевих пасічних товариств являються одночасно і членами земельної громади, яка захищає їх інтереси і допомагає в різних ситуаціях.
Членство у товаристві пасічників має бути для кожного бджоляра нормою: воно дає йому багато переваг, які набагато цінніші за щорічні членські внески.
Страхування
У членські внески товариств пасічників включаються страховка від нещсного випадку, правова страховка, страховка майна і страховка відповідальності. Остання з названих страховок є найважливішою, оскільки збиток, нанесений бджолами (ужалення), може бути значним! Одного разу бджоли нашої кочової пасіки, що працювали на рапсі, так зажалили коня, що знаходився неподалеку, що через декілька тижнів, незважаючи на ветеринарну допомогу, його довелося забити. Збиток обчислювався тисячами марок. Залишалося тільки з вдячністю віднестися до страхування відповідальності з таким маленьким стра-ховим внеском і до солідарності пасічників.
Інші договори страхування, що укладаються через товариство бджолярів, теж дуже важливі. Тільки подумайте про збитки, які щорічно наносяться пасічникам від хуліганства і злодійства. В цьому випадку вам треба повідомити про випадок в поліцію і керівництву товариства, яке займеться формальною стороною справи. Взагалі голова товариства має бути людиною, до якої можна звернутися у будь-який час з питаннями будь-якого характеру.
Інформація
Зі вступом у товариство пасічників пов’язана підписка на періодичне друковане видання пасічної громади відповідної федеральної землі, яка як мінімум рекомендується. Вартість трьох-чотирьох фунтів меду в рік не може здатися занадто великою ціною за важливу інформацію.
Дуже цінними є збори товариства, на яких відбувається обмін інформацією, яка відноситься до місцевих умов. Досвід колег-пасічників може виявитися дуже корисним; спільна племінна робота сприяє розвитку індивідуального бджільництва. Крім того, постійно проводяться семінари і учбові курси, які дозволяють розширити знання і підвищити кваліфікацію, оскільки бджільництво, як і інші галузі, не стоїть на місці, а розвивається. Тут можна познайомитися з передовим науковим і практичним досвідом, і бджолярям слід використовувати таку можливість.
Реклама меду
Значна перевага кожного члена Німецького союзу бджолярів (вступаючи в товариство пасічників кожен автоматично стає і членом союзу) полягає в можливості використовувати уніфікований посуд для меду і зелену гарантійну смужку, яка упродовж десятиліть є знаком, по якому відрізняють мед німецьких бджолярів. Цей знак з реєстрацийними номерами отримують тільки члени союзу бджолярів. По них завжди можна встановити походження купленного меду. У сусідніх країнах теж існують подібні системи контролю.
Консультації
Незалежно від організації бджолярів у багатьох частинах Німеччини є державні консультанти по бджільництву (при управліннях сільського господарства), а також фахівці з бджільництва (подлеглі службі ветеринарного нагляду). В зв’язку з цим слід нагадати, що кожен бджоляр повинен зареєструвати своїх бджіл у ветеринарно-епідеміологічній касі! Названі фахівці допомагають кожному пасічникові, навіть якщо він не є членом товариства. Інформацію про все можна отримати через організації пасічників, які нададуть її і тим, хто в них не входить.
Коментар редакції Звертаємо вашу увагу на: 1) в Німеччині повернулися до створення товариств по всій країні не зважаючи «на хаос після війни». 2) одну з задач і можливостей обєднань пасічників: «вести діалог з урядами федеральних земель» (обласними органами влади – по нашому).
Авторизований переклад з нім. за кн. «Mein Bienenjahr» В.Соломки
ПАСІЧНИКИ СЬОГОДНІ НЕ ЗНАЮТЬ ДЛЯ ЧОГО ЗБИРАТИСЬ В ПАСІЧНІ ОБЄДНАННЯ . ЖОДНА З «ВСІЛЯКИХ» ГРОМАДСЬКИХ СТРУКТУР НЕ ДАЄ РЕАЛЬНОЇ ВІДДАЧІ ПАСІЧНИКАМ НІ ПО ЖОДНОМУ З ПЕРЕЛІЧЕНИХ НІМЦЯМИ ПУНКТІВ (Частково можливо лише навчання та обмін досвідом при зимових зустрічах0. По суті В СТАТТІ ПРОПОНУЮТЬСЯ «МЕНЮ» ДЛЯ НОВОСТВОРЮВАНИХ ТОВАРИСТВ ПЕРЕВІРЕНЕ ЖИТТЯМ.