ПЕРШИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ВАРІННЯ МЕДОВОГО ПИВА

2 липня в  центрі села Селище  біля ошатного будинку культури під віковими дубами відбулися дійства.

Легкий вітерець колихав хоругви Бджолярського кругу України, Гільдії медоварів України, Волині, Слобожанщини, Прикарпаття, Полтавщини… Прозвучав Гімн бджолярів України у виконанні учасників майстер-класу з колективом художньої самодіяльності с. Селище.

У вступному слові  ініціатор і один з співорганізаторів майстер-класу Соломка В.О. («ДіД Василь», Почесний медовар і Почесний пасічник України) повідав про те, що з 2003р., коли в селі на його заклик вперше зібралися дві сотні пасічників України щорічно в перші вихідні жовтня сотні пасічників і вже не лише з України як журавлі у вирій прямують до Баришівського району і 2-3 дні в таборі «Ювілейний» проводять найпотужніші в Україні семінари, святкують медові «обжинки», ярмаркують, обмінюються досвідом.

Зимою 2004 р. в урочищі Бірки біля с. Селище на «Пасіці ДіДа Василя» розпочалося відродження медоваріння в Україні. І на сьогодні тисячі пасічників України варять найкращі в світі питні меди, які визнані в усьому світі (перемоги на всеукраїнських і міжнародних конкурсах починаючи з 2007 р.).

Питний мед стає брендом України, як шотландське віскі, кубинський ром, французькі вина – сьогодні в іноземців вважається престижним привезти «медівку» з України… Іноземні посли – часті гості в нашому краї…  Два всеукраїнських конкурси проведені в Баришівці.

В останні роки в пасічне міжсезоння систематично (щомісяця) проводяться школи-семінари в готельному комплексі «Водограй» і майстер-класи на «Пасіці ДіДа Василя» в с. Селище (загалом підвищили кваліфікацію до 200 пасічників України, Білорусії, Росії).

Проведений  2 липня майстер-клас вже сьомий і він найпотужніший, бо приєднались до його проведення і новий молодий і амбітний сільський голова Лазько О.В., і управляючий ТОВ «Агро-С» Харсун С.С. і провідник  новоствореного осередку пасічників села «Ройок».  Козерацький М.М.

Учасників дійства привітали:

Представники районної ради

Кошовий Бджолярського кругу України Ворона А.П. (Баришівка)

Проф., доктор наук Галатюк О.Є. (Житомир)

Голова Гільдії медоварів України Барабаш В.С. (Баришівка)

IMG_7512
IMG_7456
IMG_7520
IMG_7495
IMG_7461
IMG_7508
IMG_7467
IMG_7512 IMG_7456 IMG_7520 IMG_7495 IMG_7461 IMG_7508 IMG_7467

 Майстер-класи:

  • Варіння пива за двома технологіями: з пивного концентрату, та зернової. Майстри: лауреат Золотої відзнаки «За рентабельну пасіку», Почесний пасічник України, Піонер медоваріння України,  неодноразовий переможець всеукраїнських і регіональних конкурсів Олександр Кобцев (смт Талалаївка), директор фірми «Мастер Бір» Олександр Щиголь (м. Київ ) та  голова Криворізької гільдії медоварів Генадій Лебухов лауреат всеукраїнських конкурсів медоварів.

 

  • Варіння питного меду

Майстри: переможець всеукраїнського конкурсу медоварів 2016 р. в двох номінаціях  Володимир Білаш з своїм учнем Володимиром Литвиненко теж переможець конкурсу 2016 р. Обидва з Яготина та неодноразовий переможець всеукраїнських і міжнародного конкурсів медоварів, Почесний пасічник України, Голова Гільдії медоварів України Василь Барабаш з Баришівки.

Одночасно з варінням надавалися пояснення, коментарі та виступи і консультації провідних майстрів медоваріння України, лауреатів всеукраїнських, регіональних та міжнародних конкурсів.

А всього їх зібралося більше 50 чоловік з усієї України…

На трьох багаттях кипіли казани з медовим суслом, а на четвертому теж майстер своєї справи Надоленко  М. М .  готував козацьку кашу від ТОВ «Агро-С», якою щедро пригощали і учасників і гостей…

Спілкування. Ярмаркування.

Широкий асортимент якісної продукції та щирість господарів в ятках «Моріжка» та  продукція Гільдії медоварів України…

В продажі були питні меди, медові кваси, медове пиво, мед, обладнання для варіння питних медів, пива, квасів… дріжджі, підкормки… Пасічна література та періодика, спілкування з авторами…

По завершенню майстер-класу дружня вечеря для учасників майстер-класу та гостей з козацькою кашею від Господарів  с.Селище та ТОВ«Агро-С».   І  те, що в торбах… І на завершення свята над селом знову прозвучав  Гімн бджолярів України.

ГІМН   БДЖОЛЯРІВ УКРАЇНИ

                                                     Автор Соломка В.О. («ДіД Василь»)

На мелодію “Та й наливайте повнії чари…”

Співати піднесено, урочисто !

 

Хлопці  до  рою,  станем  горою

Всі  за  добробут  народу

Росяним  ранком,  теплим  світанком               (2 рази)

Разом  з  святою  бджолою!

Дружно  у  поле — бджолине  море

Медом  там  повняться  квіти.

Бджоли – то  воля, то  наша  доля                     (2 рази)

З  нею  Природи  ми  діти!

Сядем  до  столу  в  дружнєє  коло

Зірка  вечірня  засяє

Мед  нехай п’ється, жайворон  в’ється             (2 рази)

І пісня  наша  лунає!!!

Медом  і  хлібом, з  сином  і    дідом

Ми  відбудуєм  країну

Разом  з  бджолою  всім  нашим  роєм                (2 рази)

Славимо  ми  Україну!!!

Організатори заходу: Рада «Бджолярського кругу», Гільдія медоварів України, Селищанська  сільська рада, дослідна «Пасіка ДіДа Василя».