Медовари Слобожанщини

Слобожанське крайове відділення Гільдії медоварів є одним з найбільших в Гільдії медоварів України, створеної в 2008 р
Очолює медоварів Слобожанського краю Почесний пасічник України, один із засновників Гільдії, медовар з великим стажем Дейнека Федір Микитович.

З давніх-давен, народи, які проживали на території України, пили варені і ставлені меди. Саме медовуха стала візитною карткою Київської Русі, ставши свого роду ритуально-обрядовим напоєм. Вираз «медовий місяць» для молодят з’явилося саме в незапам’ятні часи, коли питним медом щодня пригощали молодят для появи в подальшому здорового і міцного потомства. З появою горілки, традиції медоваріння поступово зникли з життя слов’ян. Але, як виявилося, не назавжди.

У передмісті селища Баришівка, на Київщині, на Пасіці Діда Василя зібралися кілька пасічників, щоб пригостити один одного своїми медовими напоями, поділитися рецептами їх приготування. Вони вкотре переконалися в необхідності відродження галузі медоваріння і в тому, що пора об’єднуватися.

Так народилася Гільдія медоварів України – виробників медових напоїв і оздоровчої продукції бджільництва. Молода організація поставила перед собою амбітні цілі – домогтися визнання з боку держави медових напоїв продуктом бджільництва, дозволу реалізовувати свою продукцію на виставках, ярмарках.

Медовари Слобожанщини

gmu8
gmu6
gmu0
gmu10
gmu12
gmu8 gmu6 gmu0 gmu10 gmu12

Гільдія медоварів України щорічно проводить Всеукраїнський відкритий конкурс «Питні меди». Конкурс проводиться в номінаціях:

1. Меди ставлені без додавання соків і ароматичних трав.
2. Меди ставлені з додаванням соків.
3. Меди ставлені з додаванням ароматичних трав.
4. Меди варені без додавання соків і ароматичних трав.
5. Меди варені з додаванням соків.
6. Меди варені з додаванням ароматичних трав.
7. Меди сухі варені.
8. Меди сухі ставлені.
9. Медові кваси, збитні, пиво.
10.Оформленіе продукції.

У 2015 р Радою ГО «Гільдія медоварів України» прийнято рішення про проведення крайових конкурсів в різних регіонах України. А фінальний конкурс, на який будуть прийматися зразки, які пройшли відбір на крайових конкурсах, буде проходити в м.Києві.

Переможцями в номінаціях конкурсу неодноразово ставали медовари Слобожанського краю: Мироненко М.В., Дейнека Ф.Н., Чернявський В.М., Мовчан В.І., Моїсеєнко В.М., Молчанов А.Б., Міщаненко Н.Н ., Ізмайлов Г.Б., Іщенко А.В., а Бугар А.М. отримав ГРАН ПРІ в номінації «Меди ставлені з додаванням ароматичних трав».

Контакти:

Електронна пошта: mivlam@i.ua
телефони:
Дейнека Федір Микитович +38 099-771-81-74, 097-606-33-69
Мироненко Михайло Володимирович +38 050 806-90-06; 067 571-17-02