Українські бджоли

Рейтинг Користувача: / 24
НайгіршеНайкраще 
Такий вже наш менталітет, що нас приваблюють звучні іноземні назви чи терміни - "країнка", "бакфаст", "італійка"... Чим українські породи бджіл гірші? На думку авторів проекту, це тільки рекламна акція. Скажемо більше - кожна порода бджіл має неоціненну перевагу на території своїєї популяції. Наприклад поляки дивуються, коли наші в них беруть бджіл - "у вас же є капрпатка?!!" . Тому ми є прихильниками розведення місцевих порід. Міжпородна метизація дає тільки тимчасовий результат, в наступних поколіннях якість різко знижується. Натомість міжлінійна метизація(в рамках однієї породи) дає не набагато гірший результат, зате зберігає господарські характеристики і в наступних поколіннях. Крім того, якщо зокрема взяти країнку і карпатку, яких вважають частково популяціями однієї породи, то переваги країнки можуть визначатися хіба більш сумлінним підходом матковивідників Європи до селекції. Згадаємо ті ж племінні пасікіина островах в Німеччині. В Україні просто нема такої державної підтримки,  а самотужки наші ентузіасти змагатися з європейськими селекціонерами не в силі. НАШІ БДЖОЛИ НІ ЧИМ НЕ ГІРШІ, а для наших умов набагато кращі будь-яких інших! Основний секрет - селекція! Нажаль, по певних причинах, в нас загубилося декілька дуже цінних ліній карпаток. В післявоєнні роки масовим завезенням сірої кавказької бджоли було нанесено значної шкоди генофонду незамінимої для лісостепу України української степової бджоли. Доречі, особливо "стурбовані" умудряються в самій цій назві знайти причини "сумнівів" щодо існування такої породи. -"Чому "степова", де в степу були умови для життя бджіл?..." Про це можуть говорити люди, які просто не знайомі з лісостеповими регіоами України. Та ми не про це... Українська степова бджола існує і має свої характерні ознаки, а завдяки ентузіастам своєї справи, була відроджена у всіх своїх кращих якостях і може сміливо конкурувати з будь-якою іншою породою.

  Карпатка зазнала меншої метизації, враховуючи ланшафт місцевості її перебування. Гори стали надійним захистом. Чистота породи сприяла високій якості, що в свою чергу породило високий попит. Нажаль ця популярність в певній мірі зіграла негативну роль в якості самих маток карпатської породи на теперішній час. Високий попит породив масу не завжди сумлінних "матководів". Якщо порахувати скільки "матковивідників" тільки в районі Мукачевого... Таке враження що там матководством не займається тільки лінивий. Це абсолютно не закид в бік Закарпаття, це просто пояснення, чому в останні роки з'явилися оголошення: "Куплю маток(пчелопакеты) карпатской породы. З Мукачево маток не предлагать"... Мови нема що в Закарпатті є грамотні матковивідники і погодні умови сприяють отриманню ранніх маток, що є немаловажливо. Але легенда що ВСІ матки з Закарпаття чистопородні привела до розчарування карпатськими бджолами(бо ж брали з Закарпаття, а вони якісь не добрі...). Тому ми взялися з допомогою статей фахівців донести до загалу справжні характеристики карпатських бджіл і розповісти, що не тільки на Закарпатті є матководи, які не маючи сприятливих погодніх умов, можуть конкурувати тільки відмінною якістю. Саме про таких не дуже відомих матководів Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини ми і маємо намір розповідати в міру отримання інформації.

Слід згадати, що українська степова і карпатська бджола  не єдинні в Україні. В лісах Полісся можна зустріти ще поліських бджіл. Їх характер суттєво відрізняється від вищезгаданих, але очевидно що вони мають перевагу в своєму природньому ореолі, хіба що їх характер(агресивність споріднена з середньоросійською) не сприяє популярності. Хоча багато поліщуків до сих пір ведуть цих бджіл і мінятися не хочуть...
  Ще не забуваймо про одну породу бджіл Україні - кримська. Нажаль практично цю породу було безповоротно знищенно безрозсудним завезенням в Крим як карпатських, так і кавказьких порід. І про це варто пам'ятати бажаючим завезти для випробування порід бджіл що не є властивими для даної місцевості. Що ми залишимо нашим нащадкам? 

 
Ви на сайтіНаші партнери

 Золота бджола - інформаційний портал, матководство, апітерапія.

 Родоводи маток України. - родоводи маток від матководів України.

Точок - пасічництво без кордонів.

Форум на ТочокУ - тут спілкуються пасічники.

 Медовий ринок Росії.

Український хостинг. Хороші ціни. Надійні сервери. Дружня служба підтримки.

 

Хто на сайті
На даний момент 16 гостей на сайті