В гостях у Комарному

 

БудинокГосподарство Володимира Ільковича Міська не маленьке і різноманітне. Крім сотні вуликів і більше сотні мікронуклеус, є теплиця, ставок з коропами і білими амурами, сад. Все акуратно пострижено прибрано. Головне що вражає - з цим всім справляються 2 людини - сам господар і його дружина Оксана.
Садиба-пасіка розташована на околиці м. Комарно, Городоцького району, Львівської обл.
Господар зустрів мене на веранді будинку.Веранда

 

 

 

 

 

 

 

Пасіка

Миролюбність карпатки була очевидно, тому що вся територія ділянки навколо будинку зайнята вуликами і мікронуклеусами, погода була льотною, але бджоли абсолютно не заважали пересуватися територією.

Пасіка 

 

 

 

 

Мікронуклеуси

По всюди панує порядок, раціональність і затишок. Цікаво було побачити на пасіці лимонне дерево з одним, але красивим плодом. Та і калірований персик в наших краях рідкість...ПерсикЛимон


 

Матководство від Міська В.І.

Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 

Все починалося в далеких 70-х Пасіка 70-х.

За нинішніми фото видно що пророблена дуже велика робота по становленні сучасного матковиводного господарства.
Племінний матеріал Володимир Ількович бере з пасіки с. Вучкове , крім пасіки в Комарно є ще пасіка з 30-ти вуликів в горах (с. Недільна), де проводиться селекція племінного матеріалу. Гори максимально забезпечують природну ізоляцію племінної пасіки. Кращих племінних маток вже привозять в Комарно і від них виводять тих, які йдуть на реалізацію.Пришеплювальна рамка

 Природні умови  не дозволяють виводити якісних ранніх маток, а характерні для місцевості затяжні капризи погоди в травні-червні часто вносять свої корективи, що ускладнює справу. Саме з метою максимального заощадження теплового режиму Володимир Ількович не користуєтеся пластиковими мисочками, прищепні рамочки для яких ширше, ніж ті, які він використовує. 
Для виготовлення мисочок використовуються силіконові шаблони.

Інкубатор для маток

Мисочки кріпляться на кілочки, які  до рамок кріпляться просто воском за допомогою паяльника.
На кожній рамці є шильдик, де олівцем  пишуть дату і номер материнської сім'ї.

Прищеплює Володимир Ількович звичайним шпателем. Примхи погоди змусили спорудити інкубатор для маток, причому зроблений він так, то втрата маток в такому набагато менша, ніж в "стандартному".

ВальціВажливим елементом матководства Володимира Ільковича являеться гігієна. Чистота приміщення, вхід без взуття ..., але найголовніше, що мене "зачепило" - це вальці для виготовлення вощини.
І навіть не самі вальці, як відповідь господаря чому самі роблять вощину - для забезпечення автономності виробництва, щоб максимально виключити занесення хвороб ззовні ...

Термостат

 

 

Поряд з вальцями стоїть термостат для знезараження воску.

 

 

 

Мікронуклеуси

Мікронуклеуси для обльоту маток використовуються в основному мукачівські - на 4 сімейки по 2 рамки 1/4 Дадана

ПольськіАле були й випробувані польські пінополістиролові. Їх непрактичність визнана в двох аспектах - на 4-х рамках знайти матку складніше (в умовах великого господарства економія часу важлива), друге - невдала конструкція рамок через масивні пластикових боковин, що погіршує тепловий режим.

РамкаТакі рамки краще...

ЯщикДля заправки мікронуклеусів, Володимир Ількович 90% бджіл купляє, засипає їх для перевезення в такі ящики через розділову гратку (для видалення трутнів).

Взагалі весь інвентар виготовлено своїми руками, до того ж у кожному випадку присутній елемент творчості. Якось відчувалося, що в основі матководства Міська лежить саме якість, а не чиста комерція. Та й ціна його маток більш ніж прийнятна, а якщо врахувати якість маток, про що вже багато писали на Точку, то стає ясно на чому зроблений акцент ...

 

Знайомство з матками і матководом

Матка на рамці

Абсолютно чорне забарвлення матки-карпатки вучківського екотипу дозволяє легко побачити її на рамці навіть не мічену. (Зблизка цю матку можна роздивитися на заголовку нашого сайту).
На відправкуМаток замовникам подружжя Місько відправляють в дерев'яних кліточках. Мені можливо здалося, що в таких бджоли більш спокійніші при перевезенні, ніж в поліетиленових...

 

 

МіськоНа завершення декілька світлин господаря пасіки. Пасічник науковець матковод - Місько Володимир Ількович.

ВолодимирІльковичВолодимир Ілковіч дуже привітний господар і цікавий співрозмовник. Його людська скромність гармонійно вписалася у високий професіоналізм і працьовитість. Я отримав масу позитивної енергії від спілкування з ним і відвідин його дому. Ніякого шику або надмірності - тільки порядок і затишок. Шкода, що не було господині будинку, пані Оксани (вона зі Львова відправляла маток замовникам). Часу 2,5 години виявилося мало, хотілось б ще багато про що довідатися. Але я і так відняв багато часу в розпал сезону. Думаю що скористаюся запрошенням Володимира Ільковича відвідати його пасіку в кінці серпня, коли буде вже не так гаряче ... Тоді може і вдасться дізнатися більше деталей ...

 

Комарне-Недільна(Відео)

Заплановані відвідини пасік Володимира Ільковича в кінці серпня відтягнулися аж до глубокої осіні, тож репортаж получився не таким яскравим, як влітку, проте не менш інформативним. В чому і заключалася основна ціль поїздки. Пасіка Міська В.І.

 

 
Ви на сайтіНаші партнери

 Золота бджола - інформаційний портал, матководство, апітерапія.

 Родоводи маток України. - родоводи маток від матководів України.

Точок - пасічництво без кордонів.

Форум на ТочокУ - тут спілкуються пасічники.

 Медовий ринок Росії.

Український хостинг. Хороші ціни. Надійні сервери. Дружня служба підтримки.

 

Хто на сайті
На даний момент 10 гостей на сайті