Громадське життя

Завершився ще один етап створення дієвої спілки пасічників в Україні
На перший день Святої трійці в Свято-Покровському кафедральному Соборі УПЦ КП м.Рівного Благочинний Покровського Собору прот. Анатолій в присутності тисяч прочан освятив Хоругву Спілки пасічників Рівненщини.

Відкриття пасічницького сезону 2017 року відбулося 29-30 квітня традиційним весняним зібранням Малого Кругу на Дніпровських схилах на горі Пивисі у Градизьку, Полтавської обл. Щорічний захід організували представники Придніпровської (Градизько-Кременчуцької) спілки пасічників і медоварів, Рада «Бджолярського кругу», редакція журналу «Бджолярський круг» та Градижзька селищна рада.

ДіДу Василю — 75років!

Шановний Василь Олексійович! Всім, хто пройшов з Вами нелегкими пасічними дорогами, надзвичайно приємно привітати Вас із 75-річчям! Насамперед хочеться побажати Вам міцного багатирського здоров’я, молодечого запалу, міцності духу і наснаги для здійснення всього задуманого на довгі-довгі роки.

 

159«Бджільництво Слобожанщини-2017» У Харкові в палаці спорту «Локомотив» пройшла традиційна, зимова виставка-ярмарок продуктів бджільництва і бджільницького інвентарю «Бджільництво Слобожанщини-2017».

 

 

Чотирнадцятий Бджолярський Круг України (Прес-реліз)
В цьому році вже вкотре найнебайдужіші пасічники України, як журавлі у Вирій, потягнулися на Бджолярський Круг, який відбувся 1-2 жовтня 2016р., на території санаторію «Ювілейний» поблизу смт Баришівка…

 

ПЕРШИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ВАРІННЯ МЕДОВОГО ПИВА  за двома технологіями: з пивного концентрату, та зернової. Одночасно з варінням надавалися пояснення, коментарі та виступи і консультації провідних майстрів медоваріння України…

 

На могилі П.І.Прокоповича в день його народження Соломка В.О. («ДіД Василь») виконав свою клятву, яку дав на цьому місці в прошлому році – поклав свою  книгу з результатами досліджень вулика Прокоповича присвячену 200-річчю з дня його створення пасічним Генієм (див. БК2-14). Книга з автографами всіх учасників зустрічі передана в музей Гетьманська столиця.

Процеси «кристалізаціїї» в українському бджільництві Загальновизнаним позитивним явищем в нашому бджільництві стали зібрання пасічників різного рівня. На них ідуть якісь дивні, з точки зору людей посторонніх, процеси… Вроді, все як у всіх. Але ж як урочисто: з хоругвами величною ходою. Свого Гімна співають! Впевнено можна стверджувати, що перелік питань на цих зібраннях охоплює практично всі наша пасічні інтереси.

Про громадські організації в бджільництві Об’єднання громадян виникають тільки там, де є непосильна для окремих осіб загальна потреба щось зробити. Наприклад, зсунути камінь з дороги, який заважає всім. Участь в спільній роботі по зсуванню такого каменя — то вже громадська діяльність. Що від неї отримує кожен ?
 

Школа-семинар Проведено шосту школу-семінар започатковану в 2014 р. «Пасікою ДіДа Василя». В 2015 до проекту приєдналися ФГ «APIS Україна», SunBee UKRAINE і кооператив «ПАВІК» і було створено «Центр впровадження нових пасічних технологій».  Можна стверджувати, що проект вдався.

Українське бджільництво на підйомі?…  Так сталося, що протягом лише останнього місяця я став учасником ряду зібрань: потужного Бджолярського Кругу в Ст. Салтові, торжествах присвячених 80-річчю школи пасічників в м.Гадяч, районних спілок Закарпаття в м. Рахів, конференції присвяченій 110-річчю школи О.Х.Андріяшева в м. Боярка та зустрічей на дослідній «Пасіці «Діда Василя» з: делегацією Казахстану на Апіславію, з Томашем Лісонем і Рафалом Кравчуком (Польща), керівниками пасічного обєднання Володимирської обл. (Росія),  проф. Галатюком О.Є. – директором ННЦ інст. бджільництва НААНУ України.

Що дає товариство пасічників в Україні?  Типове питання при обговоренні необхідності створення товариства пасічників, або пропозиції вступу до нього: «-А що це мені дасть?», «-А кому це потрібно?»… У німецьких пасічників сумнівів щодо цього немає і обєдналися вони в не найкращі для себе і для країни часи…

Переможці WBA-2013 від України В 2013 року міжнародний конкурс World Beekeeping Awards (WBA), заснований під іменем Світового Медового Шоу на 39-му Конгресі Апімондія в Дубліні в 2005 році, проводився вп’яте.  Конкурс, створений для презентації бджільницької продукції вищої якості, останніх наукових розробок і творчих робіт, пов’язаних з бджільництвом, проводився по трьох класах: комерційні, індивідуальні, та класи «конкурси Апімондії».