Матководство від Міська В.І.

Рейтинг пользователей: / 4
ХудшийЛучший 
There are no translations available.

Все починалося в далеких 70-х Пасіка 70-х.

За нинішніми фото видно що пророблена дуже велика робота по становленні сучасного матковиводного господарства.
Племінний матеріал Володимир Ількович бере з пасіки с. Вучкове , крім пасіки в Комарно є ще пасіка з 30-ти вуликів в горах (с. Недільна), де проводиться селекція племінного матеріалу. Гори максимально забезпечують природну ізоляцію племінної пасіки. Кращих племінних маток вже привозять в Комарно і від них виводять тих, які йдуть на реалізацію.Пришеплювальна рамка

 Природні умови  не дозволяють виводити якісних ранніх маток, а характерні для місцевості затяжні капризи погоди в травні-червні часто вносять свої корективи, що ускладнює справу. Саме з метою максимального заощадження теплового режиму Володимир Ількович не користуєтеся пластиковими мисочками, прищепні рамочки для яких ширше, ніж ті, які він використовує. 
Для виготовлення мисочок використовуються силіконові шаблони.

Інкубатор для маток

Мисочки кріпляться на кілочки, які  до рамок кріпляться просто воском за допомогою паяльника.
На кожній рамці є шильдик, де олівцем  пишуть дату і номер материнської сім'ї.

Прищеплює Володимир Ількович звичайним шпателем. Примхи погоди змусили спорудити інкубатор для маток, причому зроблений він так, то втрата маток в такому набагато менша, ніж в "стандартному".

ВальціВажливим елементом матководства Володимира Ільковича являеться гігієна. Чистота приміщення, вхід без взуття ..., але найголовніше, що мене "зачепило" - це вальці для виготовлення вощини.
І навіть не самі вальці, як відповідь господаря чому самі роблять вощину - для забезпечення автономності виробництва, щоб максимально виключити занесення хвороб ззовні ...

Термостат

 

 

Поряд з вальцями стоїть термостат для знезараження воску.

 

 

 

Мікронуклеуси

Мікронуклеуси для обльоту маток використовуються в основному мукачівські - на 4 сімейки по 2 рамки 1/4 Дадана

ПольськіАле були й випробувані польські пінополістиролові. Їх непрактичність визнана в двох аспектах - на 4-х рамках знайти матку складніше (в умовах великого господарства економія часу важлива), друге - невдала конструкція рамок через масивні пластикових боковин, що погіршує тепловий режим.

РамкаТакі рамки краще...

ЯщикДля заправки мікронуклеусів, Володимир Ількович 90% бджіл купляє, засипає їх для перевезення в такі ящики через розділову гратку (для видалення трутнів).

Взагалі весь інвентар виготовлено своїми руками, до того ж у кожному випадку присутній елемент творчості. Якось відчувалося, що в основі матководства Міська лежить саме якість, а не чиста комерція. Та й ціна його маток більш ніж прийнятна, а якщо врахувати якість маток, про що вже багато писали на Точку, то стає ясно на чому зроблений акцент ...

 
Вы на сайтеНаши партнёры

 Точок - Пчеловодство без границ.

Форум на ТочокУ - тут общаются пчеловоды.

 Медовый рынок Росии.

 Украинський хостинг. Хорошие цены. Надёжные сервера. Дружелюбная служба поддержки.

Кто на сайте
Сейчас 6 гостей онлайн